flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
13
quantity
Product details
Category
24in joiner cable for light bar. Connector for WAC Lighting xenon and LED light bar under cabinet fixtures. I-connectors are used to join two fixtures for a seamless end to end connection. Jointer cables are used to join one fixture to another on a single power source, available in three different lengths 12in, 24in, and 36in.. use joiner cable to jump from one fixture to another on a single power source. Available in three sizes, 12in, 24in and 36in. Joiner cable plugs snugly into fixture without the need for splicing or Wiring. To be used with WAC Lighting xenon light bars, ba-led light bars, and energy star rated ba-acled light bars. Joins two light bars with power continuity for an end to end connection. Up to 6 WAC Lighting under cabinet light bars can be installed on a single 120V circuit before voltage drop. Standards: UL & cul listed for damp locations.
  • one included with each light bar
  • Color: white
  • 24-Inch inter connector
UPC 790576086088
Size 24"